Gothic 2 Returning 2.0 New Balance

Gothic 2 New Balance

Gothic 2 Returning przekształcony w coś zupełnie nowego, co nazwano „nowym balansem”. Czy jest on faktycznie nowy?

Długo nie mogłem się przekonać do modyfikacji Gothic 2 New Balance, ale w końcu znalazłem trochę czasu i przysiadłem do tego. Czy mi się spodobało? Czy raczej mam podobne odczucia, jak do poprzednich części Returninga? Tego dowiecie się, czytając ten artykuł.

Czym nowy Returning się wyróżnia?

Jak zainstalować Gothic 2 New Balance?

Wystarczy looknąć na filmik od Kajmy i wszystko będzie pięknie działało, polecam jego instrukcję, którą znajdziecie tutaj.

Czy Gothic 2 New Balance jest dobrym modem?

Można powiedzieć że TAK, jest modem bardzo innowacyjnym. Przede wszystkim co mega poprawiło mi wrażenia z rozgrywki to przyśpieszenie czasu x3, które domyślnie możemy znaleźć pod klawiszem Z. Mając takie przyśpieszenie to można grać w tego moda, bo bez tego to nie ma szans nawet, za dużo czasu zeszłoby na bieganiu, dlatego cieszę się że twórcy pomyśleli o tym. Podoba mi się możliwość ustawienia pasków zdrowia, many, wytrzymałości, według własnych upodobań i jest to bardzo proste. W Gothic 2 New Balance na plus wychodzi też szybkie lootowanie skrzyń, przedmiotów rozsianych w świecie i wszystkiego co znajdziemy, wystarczy trzymać prawy przycisk myszy (o ile mamy odpowiednie ustawienia).

Jeśli lubicie wyzwania to możecie ustawić sobie poziom trudności na bardzo wymagający, a jeśli lubicie chillować przy piwku (lub po prostu dobrym napoju 😀 ) to też znajdą się ustawienia ułatwiające grę.

W stosunku do poprzednich wersji, Gothic 2 Nowy Balans zapewnia łatki najgorszych bugów i zdecydowanie zyskał na grywalności. Nie czuje się irytacji po pierwszych 5 minutach gry jak w Returningu na ReBalansie (przynajmniej tak było w moim wypadku). Mam już 6 godzin na koncie, a wciąż nic mnie nie zirytowało, także twórcy Returninga, muszę przyznać że jest progress.

Jest to jednak mod w którego bez solucji i porad ciężko grać dla żółtodziobów i choć twórca robi co może (i widać tego wyraźną poprawę w Gothic New Balance) by modyfikacja była jak najbardziej przystępna dla nowych graczy, to nadal jest ona w wielu miejscach dość odrzucająca i irytująca, ale to chyba po prostu tak jest z tym Returningiem.

Gdzie można pobrać modyfikację Gothic 2 New Balance?

Moda znajdziecie na stronie naszych serdecznych przyjaciół, którzy jak nikt inny znają się na tłumaczeniach Returninga:

Gdzie mogę dowiedzieć się więcej o tym nowym Returningu?

Koniecznie zajrzyjcie do KAJMY, on opowie Wam znacznie więcej. To facet, który siedzi w Gothic 2 New Balance od dawna. Ma ogromną wiedzę o tym modzie, którą chętnie się dzieli. Sam opracował porównania gildii i przeszedł modyfikacje niezliczoną ilość razy, zna praktycznie każdy zakamarek. Polecam go odwiedzić w wolnej chwili.

Gdzie znajdę poradnik do Gothic 2 New Balance?

Istnieje kilka światłych osób, które przeczesały Returninga od A do Z i stworzyły pełny poradnik do moda – uwzględniając także zadania, które zniknęły w kolejnych aktualizacjach. Pomyślałem, że może Wam się przydać, więc zostawię go poniżej:

Wcześniej miałem pod ręką spis wszystkiego, ale gdzieś mi się to zawieruszyło. Jeśli przypadkiem to gdzieś znajdziecie, podrzućcie linka w komentarzu, będę wdzięczny 😉

Jeśli o czymś zapomniałem wspomnieć to napiszcie mi o tym w komentarzach. Dawajcie też info o jakim modzie chcielibyście zobaczyć następny artykuł.

Najnowsze nowinki o Returningu i New Balance

Aktualizacja dodała nową gildię - Zwiadowca Królewski

Twórcy Gothic 2 New Balance w końcu stworzyli gildię typowo pod zręczność, która posiada unikalne nowości: nowe pancerze, nowe umiejętności (bomby i proszki alchemiczne), nową lokację dedykowaną gildii (Srebrna Zatoka), nowy najtrudniejszy poziom trudności (jako dodatkowa paczka), nowe kaptury, nowe zadania (aż do 4 rodziału). Cała nowa przygoda z tą gildią zaczyna się od znalezienia truchła pewnego człowieka, którego znajdziemy nieopodal myśliwego Groma (idąc do Wieży Dextera). Później czeka nas rozmowa z Lordem Andre i jego nowym kolegą… dalej nie będę spoilerował 😉

Srebrne Wybrzeże, lokacja Zwiadowcy Królewskiego

Twórcy Returninga ciągle działają, śmiało rozwijając tę modyfikację. Czuję, że z każdą aktualizacją, cały ten mod nabiera wiatru w żagle, ciekawe co nadejdzie w kolejnej. Zwiadowca w Gothic 2 New Balance to zdecydowanie świetny prezent na święta, który chyba każdy z nas odebrał pozytywnie. Dajcie znać, jak Wam się gra nową gildią na nowym poziomie trudności i czy komuś udało się już ukończyć grę nowym służbistą korony.

Gothic 2 New Balance Gildie - jaką wybrać?

Łącznie jest ich czternaście, choć 3 z nich są jedynie dodatkiem do pozostałych. Jest to ogromna liczba w porównaniu do Gothic 2 Returning AB lub 2.0, co oczywiście bardzo cieszy.

Gildie główne (11):

Gildie dodatkowe (3):

Buildy (3) – choć jest ich znacznie więcej, to wyróżnię tylko kilka:

Kojarzycie inne buildy do Gothic 2 New Balance? Dajcie znać w komentarzach 😉 Możecie też opisać jak Wam się podoba przesiadka ze starego alternatywnego balansu lub wersji 2.0 Returninga na ten nowy balans 😀

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mogą Ci się spodobać także inne artykuły:

bitwa królów 3 pl - wielka kopalnia
Polecane!
RoMek

Gothic 2 Battle of the Kings 3 / Bitwa Królów 3

Bitwa Królów 3 (Battle of the Kings 3) to połączenie typowego RTSa z przyjemną grą menadżerską – taki menadżer własnego królestwa, które ściera się z królestwem oponenta – okraszony naszym kochanym silnikiem Gothic 2.

Walka z kamiennym strażnikiem w modyfikacji Gothic 2 River Flows in the Dark
Recenzje
RoMek

Gothic 2 River Flows in the Dark – recenzja, poradnik

W 2018 roku ukazała się modyfikacja do Gothic 2, która znacząco zaniżyła poziom polskiego moddingu… jednak mimo wszystko zachowała procenty pozytywnych aspektów. Co dobrego znajdziemy w tej krótkiej modyfikacji do Gothic 2? To postaram się Wam przybliżyć w tym artykule.

Obraz przedstawia chrzest wody, którego dokonuje Bulit i jego chłopcy
Ciekawostki
RoMek

Wygnanie Śniącego – recenzja książki

Fenomen Gothica polega na tym, że po dwudziestu latach od premiery, wysypu mniej lub bardziej udanych machinim, memów i fan-fiction, wciąż dowiadujemy się o tej grze nowych rzeczy.