FAQ

Najczęściej zadawane pytania

GothicModyfikacje.pl - skąd pomysł na tego bloga?

Cześć! Cóż, pomysł na bloga wziął się z pasjonowania się tworzeniem modów do serii Gothic, głównie do drugiej części z dodatkiem Noc Kruka. Po jakimś czasie moje zamiłowanie do kreowania nowych modyfikacji zanikło, pojawiła się praca, dużo pracy. Akurat wylądowałem w branży IT i nauczyłem się tworzyć strony internetowe. Pomyślałem sobie – dobrze by było mieć własną stronę i ją rozwijać, tak oto powstał niecodzienny blog GothicModyfikacje.pl.

Czy prowadzenie bloga o tematyce gry sprzed dwóch dekad jest uciążliwe?

Tak, ale tylko odrobinę. Bywają chwile gdy nie dzieje się nic ciekawego lub po prostu nie ma się czasu na pisanie nowych wpisów, choć od jakiegoś czasu seria Gothic przeżywa swój złoty wiek. Pojawiło się sporo różnych Gothicowych wydarzeń, modów i innych projektów, m.in. modyfikacja Gothic 2 Kroniki Myrtany, wydarzenie Gothic Larp organizowane co roku, ale też takie drobne mody jak Gothic 1 Gladiator PL, zdubbingowany Orcades PL, a nawet pojawiły się wieści o pracach nad Gothic Remake, w których bierze udział Kai Rosenkranz – kompozytor muzyki do Gothic 1, Gothic 2, Gothic 2 z dodatkiem Noc Kruka, Gothic 3 i Risen. W modyfikacji Gothic 2 Online ogromny sukces odniósł serwer Historia Kolonii Role Play, na którym prawie codziennie zbiera się ponad 180 graczy. Warto też wspomnieć o trwającym evencie Szturm Klanów, który jest nie lada gratką dla gothico-maniaków lubujących się w zażartych bojach międzyklanowych. Trwa też zbiórka na zrobienie teledysku do legendarnej piosenki z modyfikacji Gothic 1 Mroczne Tajemnice pt. „Przez mgły widzę wyspę„.

Jaki cel obiera Twój Gothicowy blog?

Moim głównym celem jest przekazywanie informacji o nowych wydarzeniach, modyfikacjach, serwerach online do gry Gothic 2 z dodatkiem Noc Kruka. Gothic jest grą bardzo łączącą graczy, toteż jest sporo osób które chętnie dyskutują o modach, proszą o porady związane z samą grą, jak też bardziej techniczne w stylu „Jak zainstalować Systempacka, Uniona, Kroniki Myrtany?„, albo „Czemu mody do Gothica mi nie działają?„.

Jak sobie radzisz z utrzymaniem bloga?

Co roku opłacam go z własnej kieszeni. Nie są to ogromne pieniądze, zwłaszcza jak ma się możliwość otrzymania pomocy w postaci darowizn od swoich czytelników. Wtedy zdecydowanie jest łatwiej to wszystko utrzymać. Liczę że z roku na rok moje koszta zmaleją i zyskam grono wspierających mnie osób, dzięki którym będę mógł jeszcze bardziej rozwijać bloga Gothic Modyfikacje.

W jaki sposób można wesprzeć bloga Gothic Modyfikacje, czy są z tego jakieś profity?

Blog można wesprzeć zostając patronem GothicModyfikacje.pl, każdy próg daje jakieś profity. Specjalne rangi na discordzie, filmik z podziękowaniami, informacje o planowanych najnowszych materiałach oraz stały kontakt z twórcami by wspierać rozwój bloga.

W którego moda obowiązkowo powinienem zagrać?

Przez ostatnie tygodnie najbardziej popularną i wartą ogrania modyfikacją jest Gothic 1 Orcades PL z pełnym polskim dubbingiem, który robi ogromne wrażenie! Zresztą zobaczcie sami:

Warto też ograć mody legendarne m.in. Gothic Mroczne Tajemnice i Gothic Edycja Rozszerzona. Te modyfikacje to historia sama w sobie. Prawdziwa historia polskiego moddingu Gothica 1.

Gothic Mroczne Tajemnice 2