Gothic 2 Battle of the Kings 3 / Bitwa Królów 3

Gothic 2 Battle of the Kings 3 - przykład dobrych minigierek do Gothica

Bitwa Królów 3 (Battle of the Kings 3) to połączenie typowego RTSa z przyjemną grą menadżerską – taki menadżer własnego królestwa, które ściera się z królestwem oponenta – okraszony naszym kochanym silnikiem Gothic 2.

Gothic 2 Battle of the Kings 3 - Bitwa Królów 3 PL - menu startowe gry
Menu główne Bitwy Królów 3

Większość portali na jakie natrafiłem w internecie pisze o tym modzie jakoby był on w jakiś sposób fabularny.

Cytat: „jest mieszanką gry fabularnej”.

Niestety jakoś tego nie widzę. Bitwa Królów 3 to minigierka wykonana przez niemieckiego moddera o nicku Milgo, który opublikował to dzieło 25 lutego 2009 publikując je na niemieckim forum World of Gothic.

Jednak 6 marca 2015 roku na forum theModders wleciał temat z przetłumaczoną wersją moda. Od tej pory wielu z nas zdążyło się zachwycić fenomenem tej minigierki w Gothicowych klimatach. Bitwa Królów 3 PL to był prawdziwy ewenement na tamten czas.

walka strażnika z ożywieńcem - bitwa królów 3
Walka strażnika z ożywieńcem.

Co zaoferowało nam Battle of the Kings 3 PL?

Przede wszystkim poszerzyło content w porównaniu do dwóch poprzednich części tejże modyfikacji. Dodano:

menu bohatera bitwa królów 3
W modyfikacji istnieje możliwość wykupienia bohatera.

Dla tych, którzy wcześniej nie grali w Bitwę Królów 3 (ani w poprzednie części)

W tym modzie ścierają się dwa obozy (niebieski i czerwony), a tak dokładnie to ich królowie za pośrednictwem swoich żołnierzy. Głównym celem gry jest pokonanie wrogiego nam obozu. W Bitwie Królów 3 posiadamy 4 poziomy trudności:

bitwa królów 3 - wybór poziomu trudności
Wybór poziomu trudności na początku gry w Bitwie Królów 3.

Trudno powiedzieć, że te poziomy trudności są odpowiednio zbalansowane, choć widać, że autor robił co mógł. Odradzam jednak granie na Trudnym lub Horrorze, gdy dopiero poznajemy rozgrywkę.

W grze o dziwo nie wcielamy się w rolę członka obozu, ale jesteśmy swoistym „menadżerem-duchem”, który zarządza całym obozem. Podczas gry głównie zajmujemy się dyspozycją nagromadzonych podczas walki funduszy i punktów honoru. Możemy inwestować w kopalnię, kuźnię lub gildię magów oraz w zależności od wybranej mapy, możemy rywalizować z przeciwnikiem o wielką kopalnię i jaskinię szkieletów.

Wybór frakcji w Battle of the Kings 3.

Czy warto zagrać w Battle of the Kings 3 PL?

Modyfikacje do Gothic rzadko posiadają dubbing, a nawet jeśli to średniej jakości. W tejże modyfikacji, dzięki Garretowi i Kubaczowi posiadamy pełny polski dubbing i to całkiem przyzwoitej jakości.

W moda jak najbardziej warto zagrać (to nie tylko moja opinia, ale statystyki z warsztatu steam mówią same za siebie – 485 osób zagrało w tego moda, a 45 dodało go do ulubionych, to sporo jak na taką niszową produkcję).

Kiedyś, gdy zainstalowałem Gothic 2 Bitwa Królów 3 po raz pierwszy, grałem w nią przez całą noc 😀 A później… mi się znudziła 😀 Ale i tak polecam.

To już chyba wszystko, jeśli przeczytaliście, aż dotąd to możecie dać znać w komentarzu jak Wam się spodobał modzik i czy chcielibyście zobaczyć więcej Gothicowych minigierek.

Czy znasz inne minigierki do Gothica?

Z innych modów tego typu to polecam Zombie Mod od Rafała Budzisa oraz Króla na zamku od Itharu Team. Ten pierwszy modzik mocno już się zestarzał, ale wciąż daje mnóstwo funu. A ten drugi nawet nie został konkretnie dokończony, ale chociaż zachował się mega potencjał.

kowal w bitwie królów 3
Kowal w świeżo wybudowanej kuźni.
kopalnia w bitwie królów 3
Własna kopalnia w Bitwie Królów 3.
Budowniczy kopalnii czeka na instrukcje.
Śmieciarz biegnie zbierać broń.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mogą Ci się spodobać także inne artykuły:

Walka z kamiennym strażnikiem w modyfikacji Gothic 2 River Flows in the Dark
Recenzje
RoMek

Gothic 2 River Flows in the Dark – recenzja, poradnik

W 2018 roku ukazała się modyfikacja do Gothic 2, która znacząco zaniżyła poziom polskiego moddingu… jednak mimo wszystko zachowała procenty pozytywnych aspektów. Co dobrego znajdziemy w tej krótkiej modyfikacji do Gothic 2? To postaram się Wam przybliżyć w tym artykule.

Obraz przedstawia chrzest wody, którego dokonuje Bulit i jego chłopcy
Ciekawostki
RoMek

Wygnanie Śniącego – recenzja książki

Fenomen Gothica polega na tym, że po dwudziestu latach od premiery, wysypu mniej lub bardziej udanych machinim, memów i fan-fiction, wciąż dowiadujemy się o tej grze nowych rzeczy.

Gothic 2 Hardcore Gothic Challenge PL - obraz przedstawia menu gry
Polecane!
RoMek

Gothic 2 Hardcore Gothic Challenge PL

Kilka lat temu pojawiła się pewna modyfikacja, a mianowicie Gothic 2 Hardcore Gothic Challenge PL, która miała tylko jeden cel.. stanowić wyzwanie dla weteranów gry Gothic 2 Noc Kruka.