ITHARU TEAM

MODYFIKACJE

I.

GOTHIC ALTHARU 1.0

DEBIUTANCKA MODYFIKACJA (2016)

Pierwsza produkcja która ujrzała światło dzienne. Mod średniej wielkości do Gothic 2 z dodatkiem Noc Kruka. Prawdziwy poligon ćwiczebny. Mnóstwo uzyskanej wiedzy na temat skryptów i scenariusza, a także rozwiązywania błędów i prowadzenia projektu. Modyfikacja ma swoje ogromne bolączki, jak chociażby słabe dialogi, mocno liniowa fabuła (w dzisiejszych czasach trudno to nazwać fabułą), czy też płytkie postacie. Jedyna dobra rzecz jaka pozostała z moda to sentyment do pierwszej stworzonej modyfikacji.

O CZYM JEST MOD?

Nasz bohater pojawia się w mieście, sam nie wie skąd, nic nie pamięta. Dowiaduje się, że życie tutejszych mieszkańców jest zagrożone. Stara się stawić opór złu… Tyle można się dowiedzieć z opisu modyfikacji. Czy warto zagrać w moda? Raczej nie, no chyba że z sentymentu do dawnych dziejów.

KLAN ESPADRE

PROTOTYP MODYFIKACJI (2017)

Ach… stary, dobry prototyp. Cóż, niestety niezbyt dobry. Tutaj też zyskiwało się doświadczenie w moddingu i mod wprawdzie miał być rozwijany, ale został porzucony w wczesnej wersji. Nie powinien był ujrzeć światła dziennego (w końcu to tylko prototyp), ale niestety ujrzał.

O CZYM JEST MOD?

Przybywamy z Górniczej Doliny i rozeznajemy sytuację. Postanawiamy dołączyć do tytułowego Klanu Espadre. Czy warto zagrać w ten prototyp? Raczej nie.

II.

III.

KLĄTWA KHORINIS

PIERWSZA MINIGIERKA (2017)

Ten mod był pierwszą minigierką jaka wyszła spod szyldu Itharu Team. Niby spoko, ale to wciąż jeszcze nie to co być powinno. Modyfikacja z dużym potencjałem lecz niestety zmarnowanym. Mało intuicyjna. Choć trzeba przyznać że jest to zawsze jakiś rydz na rynku polskich minigier w Gothicu. Były plany wskrzeszenia zmarnowanego potencjału, ale zdecydowano się na tworzenie czegoś innego.

O CZYM JEST MOD?

W skrócie? Zabij 100 zombie! Masz do dyspozycji kilka różnych klas postaci, z każdego zabitego wroga pozyskujesz złoto i rudę. Złoto do kupowania apteczek i rudę do wykonania głównego zadania.

KRYZYS GOSPODARCZY

EKONOMIA W KHORINIS (2017)

To było to czego na tamte czasy było mi trzeba. Możliwość założenia własnej gildii, najęcia pracowników, wybór poziomu trudności, czy też crafting z zgromadzonych dusz. Prawdziwa perełka. Choć mod wprowadza nieduże zmiany do podstawy Gothic 2 Noc Kruka, to mój sentyment do niego pozostaje bardzo wielki. Wiele rzeczy można byłoby zrobić lepiej, dużo lepiej. Ale i tak nieźle wyszło.

O CZYM JEST MOD?

Mod nie ingeruje w fabułę, jedynie zmienia niektóre mechaniki i dodaje trochę nowości, o których napisałem już wyżej. Czy warto w to zagrać? W sumie to bym zagrał, pomimo że nie jest to jakieś górnolotne.

IV.

V.

Bitwa o kontynent Demo świąteczne

NIECO GOTHIC 3 W GOTHIC 2 (2017)

Grałem w to tak dawno, że już nawet nie pamiętam o co tam chodziło do końca. Akcja moda rozgrywa się w Ardei. Piękne demo, projekt ciekawy, mapa kozak, tylko brak kontynuacji niestety. Projekt upadł po niedługim czasie i słuch o nim zaginął.

O CZYM JEST MOD?

Pomagamy ludziom z Ardei w polepszeniu ich standardów życiowych 😀 Czy warto zagrać w moda? Raczej warto, choć jest niezwykle krótki. Nawet nie wiem czy jeszcze gdzieś w internecie jest link do tego.

River Flows in the Dark

PIERWSZY MOD KTÓRY WART JEST PRAWDZIWEJ UWAGI (2018)

Właśnie ten mod stał się kolebką dobrych modów od Itharu Team. Tu się wszystko zaczęło. Dubbing, fabuła, boss… pierwsze kroczki w wielkim świecie moddingu. Bardzo duży progress udało się osiągnąć w porównaniu z poprzednimi modyfikacjami. W końcu da się w to zagrać i jest całkiem ciekawie.

O CZYM JEST MOD?

Piraci pod wodzą Kapitana Erona przybywają złupić świątynię Adanosa… Czy warto zagrać w modyfikację? Jak najbardziej. Można wyczuć ten klimat ograbiania świątyni i odetchnąć w unikatowej walce z bossem.

VI.

VII.

KRÓL NA ZAMKU

MINIGIERKA W GÓRNICZEJ DOLINIE (09.2019)

Niewielka liczba polskich minigierek do Gothica zaczyna powoli się powiększać. Modyfikacja pokazała coś nowego w świecie Gothica i zaoferowała mnóstwo osiągnięć na Spine. Wybór postaci, crafting, zbieranie ekwipunku, rozwój bohatera, potrzeby głodu i pragnienia, to wszystko sprawia że mod wciąga na długie godziny. Co najlepsze, wciąż jest rozwijany.

O CZYM JEST MOD?

Nasz bohater – król który zaniedbał pewnych obowiązków – zawieszony między światami, otrzymuje szansę odkupienia swoich win. Musi pomóc odnaleźć spokój innym duszom… jednak jedynym problemem staje się to że zarówno on jak i oni, zyskali fizyczne ciała. Czy warto zagrać? Jak najbardziej, zapraszam!

HARDCORE GOTHIC CHALLENGE

GODNY DZIEDZIC L'HIVERA (12.2020)

Modyfikacja bazująca na modzie Gothic 2 L’Hiver Edition autorstwa Unknown111. Projekt miał na celu utrudnić życie Bezimiennemu bohaterowi na wiele sposobów. Czy się udał? Oczywiście! Do tej pory zarejestrowano tylko dwie osoby które przeszły moda do końca. Chcesz spróbować swych sił?

O CZYM JEST MOD?

Mod nie ingeruje w fabułę, zmienia balans gry na niekorzyść gracza, by szczęśliwiec który przejdzie moda, mógł nazywać się prawdziwym weteranem tej starej, lecz wciąż żywej, gry.

VIII.

IX.

GOTHIC ALTHARU 2.0

PROJEKT Z DAWNYCH LAT

Ten mod to legenda. Jeśli kiedyś ujrzy światło dzienne to będę w szoku. Pierwsze plany na tego moda pojawiły się jeszcze w 2016, prace idą bardzo powoli, ale wciąż do przodu. Od czasu do czasu jakiś screen wpada na funpage Itharu Team. Na początku miał być to remake wersji 1.0, jednak szybko zrezygnowano z tego pomysłu na rzecz stworzenia całkiem świeżego projektu z drobnymi nawiązaniami do poprzednika.

O CZYM JEST MOD?

Bóg ciemności, wysyła swe sługi z misją… Ta misja jest już rozpoczęta. Cała wyspa jest zagrożona. Nikt już nie wierzy w Innosa, czy Beliara. Dawne czasy przeminęły. Zabawa w chowanego już się skończyła. Siły ciemności postanowiły wyjść z ukrycia i stanąć do walki w otwartym polu. Z dnia na dzień rosną w siłę. Jedynie garstka nowo przybyłych Ogoriestyjskich Wojowników zdaje sobie sprawę z tego w jakim niebezpieczeństwie znalazła się wyspa Khorinis… Cóż innego może im pomóc, jeśli nie światło?
Tak, światło. Według Projekt Managera, właśnie to oznacza słowo Altharu.