Gothic – Co nowego w świecie?

Złote czasy Gothica

W ostatnim czasie wyszło mnóstwo modów do Gothic i jeśli chodzi o wychodzenie kolejnych, to tendencja jest raczej rosnąca. Szerzy się też moda na mody z dubbingiem, choć niestety „Lobosa” chwilowo nie można do nich zaliczyć.

Jakie mody graficzne zawitały do Gothic 2?

Główna modyfikacja graficzna, którą można się poszczycić to Gothic L’Hiver 2.0. I co najlepsze jest w polskiej wersji językowej! Gdzie jej szukać? Chociażby tutaj:

Jakie inne mody do Gothica ujrzały światło dzienne?

Mało znani twórcy zaczęli się powoli wybijać, tacy jak Othello i jego „Othello Mod” do pierwszej części Gothica, czy grupa Itharu Team i ich co prawda ciągle w wersji roboczej „Król na zamku” do drugiej części Gothica.
Gothic Othello Mod ciekawie rozwija Gothica 1 i dodaje wszystko to, czego nie dodali twórcy. W każdym zakamarku, w każdej jaskini, nawet w Górskiej Fortecy – która w Gothic 1 jest dość opustoszała i nie ma tam czego plądrować – znalazło się mnóstwo nowego contentu, rozmieszczonego w dobrym smaku.
Gothic 2 Król na zamku to minigierka, w której jesteśmy obrońcą zamku w Górniczej Dolinie, który napadli bandyci. Wszędzie poukrywane są tabliczki, z których możemy ulepszać swoją postać oraz kufry, z których możemy zdobyć nowy ekwipunek. Część kufrów jest otwarta, część zamknięta. Zadaniem naszego bohatera jest zdobyć świetny ekwipunek i pozbyć się bandytów. Prosta minigierka, a jaka wciągająca. Jest dostępna tylko na platformie Spine, która zapewnia także kilkanaście osiągnięć, które można zdobyć podczas rozgrywki. Link do gameplayu znajdziecie na dole posta.
Pojawiło się też sporo nowych machinim i Gothicowych piosenek zza zachodniej granicy i trzeba przyznać, że trzymają dobry poziom. W tym roku prawdopodobnie wyjdzie jedna z większych modyfikacji fabularnych, na którą wszyscy czekają „Kroniki Myrtany”.

Czy Kroniki zaoferują „nowego" Gothica? Co dokładnie może nas zainteresować w tym modzie? Co oferuje?

W jakiego moda do Gothic warto zagrać w 2024 roku?

W mody fabularne rzecz jasna, a najlepiej w „Lobos” do drugiej części gry Gothic. Jest modyfikacją o niezwykle ciekawej fabule, pełnej zwrotów akcji i ciekawego contentu. Spora część opinii o tym modzie jest mega pozytywna, co można zauważyć np. na forum theModders i Bractwa Spolszczenia (które już nie istnieje 😛 ). Pierwsza część moda rozgrywa się w kopalni, gdzie musimy kombinować jak się wydostać, a druga część jest już na powierzchni, ale nie będziemy spoilerować co tam zobaczycie. 🙂 Zadania są na wysokim poziomie, żadnych przynieś, podaj, pozamiataj, dlatego bardzo polecamy!

Gdzie można dowiedzieć się więcej o Othello modzie, Królu na zamku i Lobosie?

Lobosa znajdziecie na jednym z większych polskich forum modderskich:
Trochę o Othello modzie u Kajmy:
Trochę o Królu na zamku u Parzivala:
No i na koniec nieco zagranicznej Gothicowej muzyki, całkiem niezła nutka:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mogą Ci się spodobać także inne artykuły:

bitwa królów 3 pl - wielka kopalnia
Polecane!
RoMek

Gothic 2 Battle of the Kings 3 / Bitwa Królów 3

Bitwa Królów 3 (Battle of the Kings 3) to połączenie typowego RTSa z przyjemną grą menadżerską – taki menadżer własnego królestwa, które ściera się z królestwem oponenta – okraszony naszym kochanym silnikiem Gothic 2.

Walka z kamiennym strażnikiem w modyfikacji Gothic 2 River Flows in the Dark
Recenzje
RoMek

Gothic 2 River Flows in the Dark – recenzja, poradnik

W 2018 roku ukazała się modyfikacja do Gothic 2, która znacząco zaniżyła poziom polskiego moddingu… jednak mimo wszystko zachowała procenty pozytywnych aspektów. Co dobrego znajdziemy w tej krótkiej modyfikacji do Gothic 2? To postaram się Wam przybliżyć w tym artykule.

Obraz przedstawia chrzest wody, którego dokonuje Bulit i jego chłopcy
Ciekawostki
RoMek

Wygnanie Śniącego – recenzja książki

Fenomen Gothica polega na tym, że po dwudziestu latach od premiery, wysypu mniej lub bardziej udanych machinim, memów i fan-fiction, wciąż dowiadujemy się o tej grze nowych rzeczy.