Gothic Mroczne Tajemnice PL

Gothic 1 Mroczne Tajemnice - mod od którego się wszystko zaczęło

Mroczne Tajemnice… stara modyfikacja do pierwszej części Gothica. Sławna dzięki „niecodziennemu” dubbingowi.
Pamiętam czasy gdy grało się w mocno zbugowaną wersję 1.01 gdzie po każdej nocy przespanej w grze respiło się z 200 potworów. Rzecz jasna lubiłem sobie spać. Później gdy wszedłem do lasu to gra wyrzucała sławny już Access Violation.
Gothic 1 Mroczne Tajemnice – mod polskiej produkcji do pierwszej części Gothica. Odpowiedzialna za niego jest grupa ThePoziomkaZ, powstała w 2006.
Zebrałem nieco opinii o tym modzie, część ludzi uważa to za beznadzieję ze względu na koszmarny dubbing, gimbusiarskie żarty i kiepskie dialogi. Inna część ludzi uważa że nowe obozy, dodatkowy wątek fabularny Pradawnych i ilość nowych zadań i contentu robią robotę i mod jest na prawdę dobry. Subiektywnie uważam że to najlepszy mod do Gothic 1 jaki wyszedł. Niepowtarzalny klimat, ciekawe miejsca, wypełnione pustki. Wszędzie coś się dzieje. Kiedyś gdy scena modderska jeszcze raczkowała, nikt nie narzekał na cokolwiek, każdy cieszył się że w ogóle coś wyszło do Goticzka. Mroczne Tajemnice zainspirowały wielu graczy, późniejszych modderów do dalszego rozwijania tej społeczności.

Czym modyfikacja się wyróżnia?

Czy warto zagrać w Gothic 1 Mroczne Tajemnice?

Oczywiście. Tylko jak już to w najnowszą wersję, bodajże 2.02. Modyfikacja tak bardzo rozszerza podstawowego Gothica i dodaje tyle smaczków że z pewnością nie będziesz się nudził.

Jak oceniam moda?

Nie każdemu przypadnie do gustu. To już stara modyfikacja. Jednak z pewnością powinieneś sprawdzić. Kto wie, może akurat Ci się spodoba?

Ogólna ocena moda: 8.5

Gdzie można pobrać modyfikację Gothic 1 Mroczne Tajemnice?

Przyjrzyj się bliżej:

Gdzie mogę dowiedzieć się więcej o modyfikacji?

Koniecznie zajrzyj do WAGONA, on opowie Ci znacznie więcej:
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ciecik
Ciecik
1 rok temu

Super by było nagrać jeszcze raz dubbing do tej modyfikacji i wiele rzeczy pozmieniać oraz naprawić,eh wątpię żeby ktoś się za to zabrał

Mogą Ci się spodobać także inne artykuły:

Obraz przedstawia chrzest wody, którego dokonuje Bulit i jego chłopcy
Ciekawostki
Parzival Z

Wygnanie Śniącego – recenzja książki

Wygnanie Śniącego – recenzja książki Alexander Wittmann, autor powieści Schläfer’s Bann. Niespodzianka Fenomen Gothica polega na tym, że po

Gothic 2 Hardcore Gothic Challenge PL - obraz przedstawia menu gry
Polecane!
Parzival Z

Gothic 2 Hardcore Gothic Challenge PL

Gothic 2 Hardcore Gothic Challenge PL – prawdziwe wyzwanie Kilka lat temu pojawiła się pewna modyfikacja, a mianowicie Gothic